když se chce,všechno jde

Od malička jsem nějak tíhnul k historii vojenství,fascinovaly mne hrady a zánky a hlavně jejich zbrojnice,Tak že to nemohlo dopadnout jinak,než že jsme s partou stejně postižených jedinců v roce 1979.založili skupinu historického šermu.ZAčátky byly,jak už to bývá všeijaké,s mírnou průpravou ze sportovního šermu,jsme do sebe začali bodat sekat,tak že se z nás začali stávat častí návštěvníci zdravotnických zařízení se širokou škálou úrazů,přeraženými končetinami a jejich částmi, až po bodná a sečná poranění různých částí těla od perforace hýžďového svalu až po pneumotorax způsobený kordovou čepelí.Nicméně ,ná s to neodradilo a my si to užívali,kdo pamatuje poměry u nás,v té době panující,ví,že dělat cokoliv ,v tehdejší společnosti ne až tak obvyklého,sebou neslo i překážky typu,nic nešlo koupit a všechno jsme si museli umět vyrobit.První výrobky,byly vhodné tak akorát na trenink,na ukazování to moc nebylo ale odradit jsme se nenechali a tak začaly časem vznikat více či méně zdařilé napodobeniny kordů,mečů,zbrojí a jejich částí ale i dřevcových zbraní,kromě toho,jsme se museli naučít šít a nejen kostýmy ale i třeba boty.Samozřejmě,tohle všechno obnášelo studium tehdy dostupné literatury abychom se dokázali orientovat v dobové problematice týkající se nejen šermu ale i třeba módy.Prostě jsme cestou pokusů a omylů objevovali technologické postupy sice již dávno objevené ale nám do té doby neznámé.

  Od těch dob se samozřejmě mnohé změnilo ale mě to nadšení pro tohle řemeslo neopustilo a časem se k tomu přidaly i palné zbraně a hlavně kolečkové zámky,tak že ,když mám chuť,kovu ručně čepele z materiálu 19 452.,nebo stavím zbroj,vyrábím kožené doplňky a v poslední době jsem se ještě k tomu všemu začal zajímat o paintbalové zbraně,devatero řemesel.....desátá?????

Novinky

20.12.2008 19:46

Kování

20.12.2008 16:26

Kování čepelí

  Ke kovařině jsem se dostal z čistě praktických důvodů poté,co mne přestalo bavit vybrušování čepelí ze starých per.Ačkoliv jsem jako učeň v První Brněnské kdysi prodělal kovářskou praxi,neměl jsem v počátcích moc velký vědomí jak na to.Zkoušeli jsme tenkrát s kamarádem všemožný materiály,byl...
19.11.2008 20:57

Kolečkový zámek

  Kolečkový zámek   Vynález kolečkového zámku do značné míry ovlivnil vývoj palných zbraní na počátku 16.století.Za vynálezce se Podle nedoložených zpráv udává například norimberský mistr Johan Kiefuss, podle jiných zase Kühfus,a to kolem roku 1515,ale původně byl tento vynález určen pro...
15.11.2008 09:11

Co tím vším vlastně chci říct?

 Jak už jsem popsal výše,od malička jsem na různých hradech a zámcích okukoval zbraně a z těch asi nejvíc mne zaujaly pušky a pistole s kolečkovým zámkem.Léta jsem zkoušel všechno možné i nemožné,vyráběl pušky a pistole tu více,tu méně spolehlivě fungující až jsem se zhruba po pětiletém úsilí...

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode